Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Jak pozbyć się blizn na skórze?

Blizny na skórze powstają najczęściej w wyniku uszkodzeń i urazów. Dzięki innowacyjnym technologiom laserowym można w znacznym stopniu pozbyć się szpecących przebarwień. Jakie lasery wykorzystywane są w leczeniu blizn? Czym jest zabieg sublacyjny?

Zabiegi frakcyjne na blizny potrądzikowe

Czas leczenia jest znacznie krótszy w przypadku zabiegów frakcyjnych generujących mikroobszary przegrzania termicznego skóry bez uszkadzania innych tkanek. Dzięki takim metodom powrót do codziennych zajęć możliwy jest już po kilku dniach od wizyty w gabinecie. Zabiegi najczęściej wykonywane są laserem COfrakcyjnym o długości fali 10600 nm, który umożliwia głęboką penetrację światła w skórze i silniejsze przegrzanie tkanki. Uzyskuje się lepszy efekt przemodelowania kolagenu w porównaniu z laserem erbowym. Jest to najskuteczniejsza metoda dla głębokich blizn potrądzikowych.

Zabieg sublacyjny

W celu redukcji blizn potrądzikowych stosowany jest również zabieg frakcyjny oparty na technologii Sublative Rejuvenation.

– Dzięki wykorzystaniu frakcyjnego bipolarnego prądu o częstotliwości radiowej (RF) dochodzi do silnego punktowego podgrzania głębszych warstw skóry z minimalnym uszkodzeniem naskórka (najmniejszym ze wszystkich zabiegów frakcyjnych). Procedura nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest najkrótszy ze wszystkich dostępnych metodwyjaśnia Urszula Sztwiertnia.

Redukcja blizn to proces, który zazwyczaj składa się z kilku zabiegów, wymaga czasu i wiedzy doświadczonego specjalisty. Warto również pamiętać, że całkowite pozbycie się zmian na skórze jest praktycznie niemożliwe. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy jednak wyleczyć zmiany oraz w znacznym stopniu poprawić ich wygląd, a tym samym nasze samopoczucie.

Źródło: materiały prasowe Royal Brand PR/kk

Zobacz też: Kawitacja - co to takiego?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 4
dodano: 21:20 2014-12-26 przez: ~izasuun (83.4.*.*)
Mi bardzo pomogło na takie blizny potrądzikowe to, że łykałam kapsułki z wąkrotką azjatycką nawet przed świętami zamawiałam i jako trzecią buteleczke dostałam w gratisie super a zamawiałam tu http://gotukola.herbaplant.pl/
dodano: 14:09 2014-11-09 przez: ~dsds (195.225.*.*)
ewklamodawcy piedoleni w tyc kkomenrażach
dodano: 14:26 2014-02-26 przez: locca (178.17.*.*)
dobry jest też krem z masy perłowej
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter