Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Przeszczep włosów – cena i skutki uboczne

Zobacz artykuły na temat:włosyskórawypadanie włosówprzeszczep
Przeszczep włosów to koszt rzędu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak ból głowy i obrzęk skóry. Jakie są przeciwwskazania do transplantacji włosów? Czy niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów są skuteczne?

Przeszczep włosów/fot. Fotolia

Przeszczep włosów/fot. Fotolia

Czy każda osoba może przeszczepić sobie włosy?

Nie, nie każdy może poddać się zabiegowi transplantacji włosów. Przeciwwskazaniami do wykonywania takiej operacji są m.in.:

  • różnego rodzaju choroby skórne,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (takie jak między innymi cukrzyca),
  • wyniszczenie organizmu,
  • zachwianie odporności,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • przebyty zawał serca,
  • uczulenie na środki znieczulające.

Naturalnie operacja możliwa jest do przeprowadzenia tylko w przypadku, kiedy na skórze głowy pacjenta wciąż znajdują się okolice, z których lekarze będą mogli pobrać materiał do wykonania przeszczepu.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Nie istnieje jeden, obowiązujący wszystkie kliniki cennik przeszczepu włosów. Koszty transplantacji włosów są uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. Niemniej jednak warto dodać, że oscylują one w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz też: Na czym polega przeszczep włosów?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 26
dodano: 15:40 2016-01-04 przez: ~Adrian (62.21.*.*)
Cześć, jestem po zabiegu przeszczepu włosów 4000 graftow (około 12000 włosów) jako ze sam kiedyś szukałem rzetelnych informacji i miałem problem ze znalezieniem ich w internecie postanowiłem zrobić stronę internetowa, na której opisałem swoja "przygodę" z przeszczepem, mam nadzieje ze pomogę wielu niezdecydowanym przełamać bariery i pozbyć się kompleksów. www.po-przeszczepie.pl adrian.przybylski@gmx.de Pozdrawiam Adrian.
dodano: 14:39 2015-12-30 przez: ~Adrian (192.168.*.*)
Niestety żadne tabletki ani szampony nie dadzą Ci tak dużego i szybkiego efektu jak przeszczep włosów, to tylko wywalanie pieniędzy w błoto, i trucie organizmu chemikaliami, sam wyłysiałem w wieku 25 lat, dopiero w wieku 27 zdecydowałem się na przeszczep, i szczerze powiem ze uratowało mi to psychikę, moje ego było już bardzo nisko, nie ukrywam ze odmieniło to moje życie. nie jestem w stanie nawet zliczyć ile pieniędzy wydałem na rożne tabletki witaminy kremy i wspomagacze rzekomego porostu włosów, pewnie jeździł bym dzisiaj fajnym samochodem, a wystarczyło zainwestować 8000 złotych i mieć trochę odwagi żeby wyjechać za granice i poddać się zabiegowi w klinice z ogromnym doświadczeniem. z zainteresowanymi efektów, chętnie się podzielę droga e mailowa lub osobiście w Poznaniu. adrian.przybylski@gmx.de
dodano: 15:43 2015-12-29 przez: ~gość (192.168.*.*)
witam, sama zastanawiam się nad przeszczepem włosów, zawsze miałam ładne i gęste a po ciąży niesamowicie się przerzedziły i mocno wypadają, nie chcę być łysa...to mnie przygnębia. Moja koleżanka się zdecydowała i zrobiła w Poznaniu, jest zadowolona i poleca mi tamtejszych lekarzy, jeden jest bardzo znany z programu na tvnie. Przy dziecku nie mam za bardzo czasu jeździć do innych miast na konsultacje, natomiast dowiedziałam się właśnie przez tą koleżankę że dr Samir współpracuje z Karbokliniką w Szczecinie, gdzie mieszkam i jego specjaliści wykonują zabiegi również tutaj. Myślę, że pójdę na konsultacje...jeszcze się waham. Jakie są Wasze odczucia na temat przeszczepu włosów?
Zamów darmowy newsletter