Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Przeszczep włosów – cena i skutki uboczne

Zobacz artykuły na temat:włosyskórawypadanie włosówprzeszczep
Przeszczep włosów to koszt rzędu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak ból głowy i obrzęk skóry. Jakie są przeciwwskazania do transplantacji włosów? Czy niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów są skuteczne?

Przeszczep włosów/fot. Fotolia

Przeszczep włosów/fot. Fotolia

Czy każda osoba może przeszczepić sobie włosy?

Nie, nie każdy może poddać się zabiegowi transplantacji włosów. Przeciwwskazaniami do wykonywania takiej operacji są m.in.:

  • różnego rodzaju choroby skórne,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (takie jak między innymi cukrzyca),
  • wyniszczenie organizmu,
  • zachwianie odporności,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • przebyty zawał serca,
  • uczulenie na środki znieczulające.

Naturalnie operacja możliwa jest do przeprowadzenia tylko w przypadku, kiedy na skórze głowy pacjenta wciąż znajdują się okolice, z których lekarze będą mogli pobrać materiał do wykonania przeszczepu.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Nie istnieje jeden, obowiązujący wszystkie kliniki cennik przeszczepu włosów. Koszty transplantacji włosów są uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. Niemniej jednak warto dodać, że oscylują one w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz też: Na czym polega przeszczep włosów?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jakie objawy wskazują na chorą trzustkę? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 28
dodano: 15:29 2016-04-12 przez: ~Ada (212.244.*.*)
Ja mam niestety łysienie androgenowe. Tym większa złość że spotyka to głównie mężczyzn a musiało paść na mnie :-/. Jako kobieta od zawsze czułam się z tym okropnie i tylko patrzyłam z zazdrością na koleżanki które mają długie ładne włosy. O znalezieniu partnera przez długi czas również nie było w ogóle mowy bo strasznie mnie to hamowało. W końcu zrobiłam sobie przeszczep włosów w Klinice u dr Zawodnego w Szczecinie. Przez tydzień było średnio ale w końcu zaczęłam normalnie żyć. Dobrze że jest na to taki sposób i jak coś to nie ma się co zastanawiać.
dodano: 21:06 2016-03-18 przez: ~gość (213.238.*.*)
Jeśli przeszczep to na pewno nie u nas w kraju- ceny trzykrotnie wyższe i nadal przestarzała metoda FUT z użyciem skalpela. Powstala agencja, która zabiera pacjenta do zagranicznej kliniki- 1/3 polskiej ceny przy metodzie FUE (methamorphis.pl)
dodano: 15:40 2016-01-04 przez: ~Adrian (62.21.*.*)
Cześć, jestem po zabiegu przeszczepu włosów 4000 graftow (około 12000 włosów) jako ze sam kiedyś szukałem rzetelnych informacji i miałem problem ze znalezieniem ich w internecie postanowiłem zrobić stronę internetowa, na której opisałem swoja "przygodę" z przeszczepem, mam nadzieje ze pomogę wielu niezdecydowanym przełamać bariery i pozbyć się kompleksów. www.po-przeszczepie.pl adrian.przybylski@gmx.de Pozdrawiam Adrian.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter