Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Tunele w uszach – jak je zrobić?

Zobacz artykuły na temat:urodapielęgnacjapiercinghigienamodyfikacje ciała
Jedną z ozdób wkładaną do uszu są tunele – rodzaj kolczyka, który tworzy w ciele okrągły otwór. Tunele mogą mieć różną średnicę – od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Tylko jak wykonać w uchu dziurę, w którą można włożyć kółko? Czy tak duże dziury w uszach zarastają?

Tunele w uszach/fot. Fotolia

Tunele w uszach/fot. Fotolia

Rozciąganie

Gdy mamy w uchu zwykły kolczyk (dobrze, jeżeli jest on możliwie jak najbliżej środka płatka) i chcemy zmienić go na tunel, możemy sami rozciągnąć dziurkę w uchu. W sklepach dostępne są różnej wielkości pręty ze stali chirurgicznej, które pozwalają na rozciągnięcie skóry. Zaczynamy oczywiście od najmniejszych rozmiarów aż po wielkość wymarzonego, tunelowego kółka.

Niektóre „rozpychacze” mają kształt gwoździa lub zaokrąglonego kła, który na jednym czubku jest cieńszy, a na końcu grubszy, dzięki czemu możemy powoli powiększać otwór w uchu.

Ile czasu to potrwa?

Rozciąganie dziurek w uszach nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Im szybciej pragniemy uzyskać upragniony efekt – chociażby kilkucentymetrowego otworu – tym ból większy. Jeśli nam się nie spieszy, chcemy ograniczyć nieprzyjemne doznania do minimum, powiększanie otworu na kilkucentymetrowy tunel może trwać nawet rok. Ponadto zbyt szybkie poszerzanie dziurek może spowodować rozstępy i blizny, a w najgorszym przypadku możemy rozerwać skórę.

Stalowe „rozpychacze” możemy zastępować coraz większymi tunelami i kilkoma zwykłymi kolczykami w jednym otworze.

Rozcinanie

Inną metodą jest rozcięcie płatka ucha skalpelem. Ze względu na cięcie jest to metoda dość bolesna, lecz pozwala na szybsze uzyskanie upragnionego efektu. Ucho jednak mocno krwawi jeszcze długo po samym zabiegu i nie można wyjmować tunelu przez pierwszy miesiąc od jego umiejscowienia.

Mimo że tunelu nie można wyjmować, to jednak należy jednocześnie czyścić ranę – można w tym celu wykładać patyczek kosmetyczny pod kołnierz tunelu.

Warto, aby zabieg rozcinania odbył się w sterylnych warunkach i był wykonany przez profesjonalistę.

W przypadku nieodpowiedniej higieny i obniżonej odporności organizmu mogą się pojawić trudno gojące się rany lub narośla (blow-outy).

Zobacz też: Kolczyk w zębie - nowy trend?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kremy z olejami – tańsze i droższe

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 59
dodano: 01:08 2016-05-21 przez: ~gość (46.171.*.*)
Co za debil powypisywał takie głupoty! Pod żadnym pozorem nie pchać rozpychacza na siłę, nie może być mowy o żadnym bólu! Podobnie, nie wiem kto wymyślił wkladanie kilku kolczyków do jednej dziurki... Dramat
dodano: 09:23 2016-04-11 przez: ~gość (83.11.*.*)
Nacinają ucho tylko pozerzy, którzy lecą za modą. Nikt o zdrowym rozsądku nie zrobi sobie takiego kuku. Tunel to cierpliwość, dyscyplina oraz lekki masochizm. Mam tunel, dziś już 12 mm robię go od czterech lat- cierpliwość. Codziennie trzeba go dezynfekować i myć- dyscyplina (inaczej śmierdzi jak zdechły śledź) Różnica - Otwór w uchy po rozciąganiu szybko się zwęża i po czasie zanika (jak miałem 5 mm zdjąłem na noc to rano miałem problem z założeniem), po operacyjnym zostanie dziura na zawsze.
dodano: 01:19 2016-03-18 przez: ~Gościu (77.112.*.*)
Widać że osoby niżej są jeszcze z PRL i oceniają po wyglądzie
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter